Fon Takibi için Google Etablolar (Excel) Dosyası

Uzun vadeli yatırım yapan ve finansal özgürlük peşinde olan herkese selam olsun!

Fon yatırımına başladığımda fonları takip edebilmek için excel dosyası arayışına girmiştim. Okan Yorgancı Discord grubunda paylaşılan bolca excel dosyası vardı. Bunları inceledikten sonra hoşuma giden bir tanesini seçtim ve bunu otomatize etmek için programladım.

Bu dosya ile fonlarınızın getirisini kolayca takip edebilirsiniz. Dosya portföyünüzdeki fonların fiyatını otomatik olarak Tefas’tan çekip kar zarar durumunuzu hesaplıyor. İsterseniz haftalık ve aylık olarak size email ile rapor göndermesini sağlayabilirsiniz. 

Paylaştığım diğer dosyalar:

Başta ilk ayarları yapmak karışık gözükse de kullanım kılavuzu kısmında detaylı olarak resimlerle kurulumu açıkladım. Kurulumu yaptıktan sonra muntazam çalıştığını söyleyebilirim. Dosya excel’de değil Google Etablolar’da çalışıyor. Dolayısıyla indirip excel’le açmaya çalışırsanız hata alırsınız. Dosyayı açtıktan sonra sol üst tarafta yer alan dosya menüsünden kopyasını oluşturu seçerek kendi hesabınıza kopyalayın. Sonra da kullanım kılavuzunda anlattığım şekilde ayarları yapın. Artık kendi kendine fiyatları çekip güncelleyen dosyanız hazır! Güle güle kullanın.

Not: Lütfen erişim talebinde bulunmayın. Dosya menüsünden Kopyasını Oluştur seçeneğini seçerek kendi hesabınıza dosyayı ekleyin.

Fon Takip Dosyası

7 Comments

  1. Öncelikle elinize sağlık, çok kullanışlı bir uygulama. Ancak bugün fon fiyatlarını otomatik çekmedi bir sorun oluşmuş olabilir mi?

  2. Merhaba, çok teşekkür ederim. Sonradan revize edilen fon fiyatının yenisini çekmiyor nasıl müdahale edebilirim

  3. Merhabalar , öncelikle emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş , satış işlemi girdiğimde problem veriyor , atış işlemi yaparken nelere dikkat etmemiz lazım yardımcı olursanız sevinirim

  4. emeğinize sağlık, fon takibi için yaptığım arama sonucu ulaştım. Harika bir tablo gerçekten, teşekkürler…

  5. Fund main sayfasi curren price J17 den sonra eklenecek satirlarda formul onceki satirlardan kopyalaninca sacma neticeler cikiyor.
    O yuzden gunluk fon takip sayfasini daha kolay ve onceki satirlardan formul kopyalaninca hatali sonuclar vermeyen sekle getirirseniz cok faydali olur

Comments are closed.