Fon Takibi için Google Etablolar (Excel) Dosyası

Uzun vadeli yatırım yapan ve finansal özgürlük peşinde olan herkese selam olsun!

Fon yatırımına başladığımda fonları takip edebilmek için excel dosyası arayışına girmiştim. Okan Yorgancı Discord grubunda paylaşılan bolca excel dosyası vardı. Bunları inceledikten sonra hoşuma giden bir tanesini seçtim ve bunu otomatize etmek için programladım.

Bu dosya ile fonlarınızın getirisini kolayca takip edebilirsiniz. Dosya portföyünüzdeki fonların fiyatını otomatik olarak Tefas’tan çekip kar zarar durumunuzu hesaplıyor. İsterseniz haftalık ve aylık olarak size email ile rapor göndermesini sağlayabilirsiniz. 

Paylaştığım diğer dosyalar:

Başta ilk ayarları yapmak karışık gözükse de kullanım kılavuzu kısmında detaylı olarak resimlerle kurulumu açıkladım. Kurulumu yaptıktan sonra muntazam çalıştığını söyleyebilirim. Dosya excel’de değil Google Etablolar’da çalışıyor. Dolayısıyla indirip excel’le açmaya çalışırsanız hata alırsınız. Dosyayı açtıktan sonra sol üst tarafta yer alan dosya menüsünden kopyasını oluşturu seçerek kendi hesabınıza kopyalayın. Sonra da kullanım kılavuzunda anlattığım şekilde ayarları yapın. Artık kendi kendine fiyatları çekip güncelleyen dosyanız hazır! Güle güle kullanın.

Not: Lütfen erişim talebinde bulunmayın. Dosya menüsünden Kopyasını Oluştur seçeneğini seçerek kendi hesabınıza dosyayı ekleyin.

Fon Takip Dosyası

11 Comments

 1. Merhaba,

  Fon değerlerini Google APPS scriptleri yerine direk olarak Google’daki IMPORTXML komutu ile yaptım. Direk olarak son fon değerlerini okuyabiliyorum. aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz. Fon yazan kısmı değişken yaparsanız istediğiniz fonu okuyabiliyorsunuz.

  =IMPORTXML(“https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=FON”;”/html/body/form/div[3]/div[3]/div/div[2]/div[1]/ul[1]/li[1]/span”;”tr_TR”)

  1. Merhabalar, ben de daha önceden bu şekilde yapıyordum. Ama hücreye formül girerek yapınca hata olabiliyor. Program kodumda aynı formül var, hata dönüp dönmediğini kontrol ediyor, hata dönerse formülü silip aynı hücreye yeniden formülü yazıyor. Hata olmayana, fon fiyatı gelinceye kadar deniyor.

 2. Fund main sayfasi curren price J17 den sonra eklenecek satirlarda formul onceki satirlardan kopyalaninca sacma neticeler cikiyor.
  O yuzden gunluk fon takip sayfasini daha kolay ve onceki satirlardan formul kopyalaninca hatali sonuclar vermeyen sekle getirirseniz cok faydali olur

 3. Merhabalar , öncelikle emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş , satış işlemi girdiğimde problem veriyor , atış işlemi yaparken nelere dikkat etmemiz lazım yardımcı olursanız sevinirim

 4. Öncelikle elinize sağlık, çok kullanışlı bir uygulama. Ancak bugün fon fiyatlarını otomatik çekmedi bir sorun oluşmuş olabilir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir